BŁĘKITNA GMINA

Slider

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Ważna informacja dla wodniaków z terenu gminy i nie tylko. Budowa pięciu przystani na Motławie, w granicach gminy Pruszcz Gdański została zakończona. W najbliższą niedzielę, 30 września, o godz. 13, spotykamy się przy nowo wybudowanej przystani w Lędowie. Stąd popłyniemy kajakami do Wiśliny, gdzie nastąpi uroczyste otwarcie przystani.

Zostały one wybudowane w ramach projektu Pomorskie Szlaki Kajakowe - Szlak Motławy i Martwej Wisły dofinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Powstały w Lędowie, Wiślinie, Mokrym Dworze, Dziewięciu Włókach i Krępcu.

Budowa każdej przystani obejmowała m.in.: wykonanie pomostów stałych o konstrukcji drewnianej, wykonanie ciągów komunikacyjnych, ustawienie elementów małej architektury takich jak wiaty drewniane; ogrodzenie drewniane; osłona przenośnego sanitariatu;  suszarki do kajaków; kosze na śmieci; tablice informacyjne, stojaki rowerowe czy przyborniki rowerowe.

A jak wyglądają one w rzeczywistości przekonamy się uczestnicząc w mini – spływie.

Kontakt

Gmina Pruszcz Gdański